PROF. DR. ALPASLAN TANOĞLU EMEKLİ OLDUĞUNU AÇIKLADI « Cadde News – Gündem – Dünya – Ekonomi – Spor – Teknoloji – Magazin

21 Nisan 2024 - 08:07

PROF. DR. ALPASLAN TANOĞLU EMEKLİ OLDUĞUNU AÇIKLADI

PROF. DR. ALPASLAN TANOĞLU EMEKLİ OLDUĞUNU AÇIKLADI
Son Güncelleme :

20 Eylül 2023 - 17:46

Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi ve Çekmeköy Devlet Hastanesi ‘Başhekim’i Prof. Dr. Alpaslan Tanoğlu emekli oldu.

Cadde News ve Sancaktepe News Gazetemizin Köşe Yazarı olan Prof. Dr. Alpaslan Tanoğlu Ekim 2021 tarihinden bugüne kadar Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi ve Çekmeköy Devlet Hastanesi ‘Başhekimlik görevini yürüttü.

Sancaktepe’nin en çok tanınan ve akademik kariyerinde birçok başarısı olan Prof. Dr. Alpaslan Tanoğlu, Başhekimlik görevi sürecinde Sağlık alanında yaptığı çalışmalar ile Sancaktepe ilçesinin ismini tanıtımında rolü oldu. Büyük özveri ile çalışan Başhekim Tanoğlu’na Cadde News ve Sancaktepe News Gazetesi adına teşekkür ederiz ve bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz

PROF. DR. ALPASLAN TANOĞLU KİMDİR?

Prof. Dr. Alpaslan Tanoğlu; 1976 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. 1990 yılında Bursa Atatürk Lisesi ortaokul kısmından, 1994 yılında ise Maltepe Askeri Lisesinden mezun olmuştur. Gülhane Askeri Tıp Fakültesinden 2001 yılında Tabip Teğmen olarak mezun olmuş, 2002 yılında pratisyen hekim olarak Erzincan 59. Topçu Er Eğitim Tugay Reviri’ne görevlendirilmiştir. Pratisyen hekimliği sürecinde üstlerinde 15 adet ‘Takdir Belgesi’ ve dönemin Genelkurmay Başkanı’nca birinci basamak sağlık hizmetlerindeki yararlılık ve başarıları nedeniyle ‘İdari ve Lojistik Şerit Rozeti’ ile ödüllendirilmiştir.  2004-2008 yılları arasında Ankara GATA İç Hastalıkları Kliniği’nde uzmanlık eğitimini tamamlamış ve Kasım 2008’de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Girne Asker Hastanesi’ne İç Hastalıkları uzmanı olarak görevlendirilmiştir. Bu dönemde, Girne Asker Hastanesindeki görevlerine ilave olarak başta KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı sayın Rauf Denktaş’ın ve Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı’nın ve ailesinin tıbbi danışmanlık görevini yürütmüştür. 2010-2013 yılları arasında GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi’nde Gastroenteroloji yan dal uzmanlık eğitimini tamamlayarak aynı hastanede uzman kadrosuna atanmıştır. 2015 yılı Kasım ayında ‘Yardımcı Doçent’ ünvanı almıştır.  Mart 2018’de ‘Doçent’ ünvanı almıştır. 2016-2020 yılları arasında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sultan 2. Abdülhamid Han Hastanesi Gastroenteroloji Kliniği’nde ‘Öğretim Üyesi’ olarak görev yapmıştır. Temmuz 2020-Ekim 2021 tarihleri arasında Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde İç Hastalıkları ve Gastroenteroloji ‘Klinik İdari Sorumlusu’ olarak görev yapmıştır. 30 Ağustos 2021 tarihinde ‘Kıdemli Albay’ rütbesine terfi etmiştir. Ekim 2021 tarihi itibariyle Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile bağlı hastaneler olan Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi ve Çekmeköy Devlet Hastanesi ‘Başhekim’i olarak atanmıştır.

Bilimsel faaliyet olarak; ulusal ve uluslararası çok sayıda kongre, kurs ve toplantıya katılmış, uluslararası periyodik olarak basılan medikal dergilerin ve medikal kaynak kitapların Türkçe basımları için çevirmenlik yapmıştır. 150’nin üzerinde basılmış uluslararası ve ulusal makalesi, 130 adet basılı sözlü ve poster bildirisi mevcuttur. 23 adet kaleme aldığı tıbbi kitap bölümü ve 2 adet basılı İngilizce’den çeviri kitap bölümü mevcuttur. 2014, 2015 ve 2018 yıllarında ulusal gastroenteroloji kongrelerinde ‘Sözlü Bildiri İkincilik ve Üçüncülük Ödülü’ ve 2021 yılında ‘Sözlü Bildiri Birincilik Ödülü’ almıştır. Halen ‘Journal of Health Sciences and Medicine’ ve ‘Anatolian Current Medical Journal’ dergilerinin ‘Başeditörü’ ve ‘BMC Gastroenterology’ ile ‘Turkish Journal of Medical Sciences’ dergilerinin ‘Editörü’ olarak görev yapmaktadır. Ayrıca ‘Güncel Kılavuzlar Eşliğinde İç Hastalıkları’, ‘İç Hastalıkları Acil ve Konsültasyon El Kitabı’, ‘Birinci Basamakta ve Aile Hekimliğinde Gastrointestinal Problemlere Yaklaşım’ ve ‘İç Hastalıkları Pratiğinde Pankreas’ kitaplarının ‘Editör’lüğünü üstlenmiştir. Türk Gastroenteroloji Derneği, Türk Karaciğer Araştırmaları Derneği, Gastrointestinal Endoskopi Derneği, Türk Viral Hepatitle Savaşım Derneği, Dahili ve Cerrahi Bilimler Yoğun Bakım Derneği üyesidir. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hamidiye Hayvan Deneyleri Yerel Etik Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. 25 Ocak 2022 tarihinde Sağlık Bilimleri Üniversitesi ‘Moleküler Onkoloji Doktora Programı’nı bitirerek bu programın ilk mezunu olmuştur. Evli olup bir çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.