ŞEYMA DÖĞÜCÜ: BİR DÖNEM DAHA GEÇLERİMİZE HİZMET ETMEK İSTERİM « Cadde News – Gündem – Dünya – Ekonomi – Spor – Teknoloji – Magazin

2 Haziran 2023 - 00:53

ŞEYMA DÖĞÜCÜ: BİR DÖNEM DAHA GEÇLERİMİZE HİZMET ETMEK İSTERİM

Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü göreve geldiği günden bugüne yaptığı çalışmaları, Belediyenin kurban bayramı hazırlıklarını, 15 Temmuzu, Sancaktepe’de gençlere ve ailelerine yönelik yaptıklarını ve yaz boyu gençler için hazırlanan projelerini gazetemiz genel müdürü Halit Soytürk’e anlattı.

ŞEYMA DÖĞÜCÜ: BİR DÖNEM DAHA GEÇLERİMİZE HİZMET ETMEK İSTERİM
Son Güncelleme :

22 Temmuz 2022 - 19:46

 

Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü göreve geldiği günden bugüne yaptığı çalışmaları, Belediyenin kurban bayramı hazırlıklarını, 15 Temmuzu, Sancaktepe’de gençlere ve ailelerine yönelik yaptıklarını ve yaz boyu gençler için hazırlanan projelerini gazetemiz genel müdürü Halit Soytürk’e anlattı.

 

Sancaktepe Belediyesi olarak Kurban Bayramı Hazır olduklarını dile getiren Başkan Döğücü, “Geçen seneki düzenimiz bu senede aynı şekilde devam ediyor. Kurbanlarımızın kesimi alanımızda düzenli bir şekilde yapılacak. Ayrıca her bayram öncesi olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da Sosyal yardım alan ailelerimizin alışverişlerini yapabilsinler diye 7,000 bine yakın ailemizin sosyal kartlarına 500 TL’lik yüklemeleri erkenden hesaplarına yatırıldı. Şahsımın ve belediye başkan yardımcılarımızın ile büyükbaş hayvanlarımızdan keseceğiz kurbanlarımızın etlerini Sosyal Yardım ekibimiz ile ailelerimize dağıtacağız” dedi.

Sancaktepe Belediye Başkanı olarak 3. Kurban Bayramı’na hazırlanıyorsunuz. Şeyma Döğücü olarak Sancaktepe’deki 3 yılınızı değerlendirir misiniz?

 

ŞEYMA DÖĞÜCÜ: PANDEMİNİN ERTELETTİĞİ TÜM PROJELERİMİZ HIZLI BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR

Belediye Başkanı olduğu ilk dönemde hacca gittiğini ifade eden Başkan Döğücü, “ilk üç ayımızda Büyükşehir Belediyesi’nin seçimlerinin tekrarlanmasının ardından 8 senedir beklediğim Hac vazifem başkanlığımın ilk yılında çıkması beni çok mutlu etti. Bu vesile ile İslam alemine, ülkemize ve sayın Cumhurbaşkanımıza dualar ederek bu görevimize başladık. Elhamdülillah. Hızlı bir şekilde personel ve mali politikamızı belirledik.  Çocuklar için oyun tırını mahallelerde dolaştırdık. Pandemi nedeni ile yapamadığımız mahalle buluşmalarını ertelediğimiz çalışmalara pandemi sonrası başladık ve devam ediyoruz” dedi.

 

Başkan Döğücü açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “iki yıllık pandemi ile birlikte dezenfektan, temizlik, sosyal yardım, vefa gruplarımız ile birlikte evlere servisler yaptık. Sağlık çalışanlarımıza ve İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne verdiğimiz destekler ile bizim için çok değişik bir süreç oldu. Dolayısıyla iki yılda hiç kimsenin yaşamadığı bir tecrübeyi biz burada kazanmış olduk. Elhamdülillah 39 ilçe içinde baktığınız zaman bu süreçleri yüzümüzün akıyla atlattığımıza inanıyorum. Pandemi sürecinde ilçemizdeki esnaflarımıza yönelik çalışma yaptık. Esnaflarımızın nakdi olmasa bile aynı desteklerimizi sağladık. Esnaflarımızdan destek alışveriş yaptık. Yaptığımız alışverişlerimizi sevgi mağazamızda ücretsiz olarak dağıttık. Esnafımızdan alışveriş yapıp ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza da bir destek projesi olarak bütün mahallelerimizde gerçekleştirdik ve hala yapmaya devam ediyoruz. Kaymakamlığımızın VEFA Destek Gurubu, Kızılay, sivil toplum kuruluşlarımız ile bizim burada çok güzel yardım kuruluşlarımız ile kaymakamlığımızla verilerimizi paylaşarak daha çok kişiye ulaşmanın da liderliğini yapmış olduk”.

 

Bu sene Kurban Bayramı tatili ile 15 Temmuz’un birleşmesinden dolayı, Başkan Döğücü’nün hukukçu yönü dikkate alarak 15 Temmuz’u sorduk. Bu yıl Kurban Bayramı FETÖ Törer örgütünün hain darbe girişiminin 6. Yılı. Sancaktepe belediyesi olarak 15 Temmuz hazırlıklarınız nelerdir?

15 Temmuz gecesinin önemine ve yaşananları ülkemizin dönüm noktası olduğunu samimi bir dille anlatan Başkan Döğücü ifadelerini şu şekilde dile getirdi.

ŞEYMA DÖĞÜCÜ: VESAYETÇİ TERÖR KAFASINI MİLLET DUR DEDİ

“İstanbul’da köprülerin kapanması gibi görüntüler gelmeye başlayınca bu zamanda 21 yüzyılda neler oluyor dedik. Demokratik ülke bir sorun yok. Herkes kardeşçe yaşıyor. Bütün kesimler birbirine yaklaşmış. Yani darbeyi gerektirecek ne olabilir? Ama maalesef karşımızda hiçbir şekilde bu memleketin menfaatinin düşünmeyi bırakın kendi insanına silah çekenler oluşan bir grupla karşı karşıya geldik. Bir terör örgütüyle birlikte planlanıp ortaya konulmazsa sahneye konulması önce şok etkisi ama milletçe hemen toparladık. Milletimizin büyük desteği ile bertaraf edildi.

Sayın Cumhurbaşkanımızın bir sesi ile bütün millet abdestini, bayrağını omuzuna asarak meydanlara çıkarak bütün dünyaya örnek olacak bir demokrasi ve iman hareketi ortaya koydu.

Çünkü vatandaş 60’lı, yıllarda yaşamış olduğu kendi seçmiş olduğu başbakanına, kendi ülkesini yöneten insanlara, yani kendi iradesine sandıkta koymuş olduğu benim kişiler yönetecek diye sandıkta koymuş olduğu iradeye sahip çıktı. Çünkü o zaman keşke demişlerdi. Keşke biz bırakmasaydık keşke arkasında dursaydık. Ama bu millet tarihinden ders almıştı ve 15 Temmuz’da artık kendisine silah doğrultan kendisinin üzerine tanklarla yürüyen bu vesayetçi ve terör kafasına dur dedi.

Gerçekten her düşündüğümde böyle yüreğimizi kabartan, duyguyla gözyaşlarıyla hatırladığımız bir an. Yalnız beni üzen tarafı sanki bunlar çok uzun yıllar önce yaşanmış gibi sanki üzerinden on yıllar geçmiş gibi. Şimdi artık bunları yavaş yavaş unutuluyor olarak göremeyiz. Biz bunu daha yeni yaşadık, Şu anda aynı müdahaleler devam ediyor, ekonomik anlamda sınırlarımız anlamında aynı tehlikeler devam etmesine rağmen vatandaşımızı adeta bütün bunlar yaşanmamış gibi milletine karşı kendi seçtiği iradeye karşı fütursuzca yönlendirme yapmaya çalışan bir kesimi de hala görüyoruz maalesef. Dolayısıyla bunları unutmamakta unutturmamak da çok büyük faydalar olduğuna inanıyorum. Biz evel Allah, vatanına, milletine, bu memleketin her bir karış taşına, toprağına aşık olan bir milletiz. Bizi bu yönden kimse yıpratamaz. E tabii şekil değiştirerek karşımıza gelenler var. Onları da milletimiz inşallah iradesiyle bertaraf edecektir diye düşünüyorum”.

Sancaktepe’de 15 Temmuz etkinlikleri hakkında şunları ilave etti.

15 Temmuz’da bu dönem biz biliyorsunuz geçtiğimiz 15 Temmuz’da da çok güzel bir meydan toplantısı yaptık ve çok da hakikaten vatandaşımız hala o ilk günkü tazeliği ile geldi. Yoğun bir kalabalıkla katıldı. Biz bu dönemde inşallah aynı benzer bir çalışma yapmak istiyoruz. Fakat Sayın Cumhurbaşkanımızın katılacağı İstanbul’da bir toplantı olması ihtimali de olduğu için şimdi oradan haber bekliyoruz. Eğer Sayın Cumhurbaşkanımızla bir toplantı olursa Sancaktepe olarak hepimiz inşallah oraya katılım sağlayacağız.

 

Başkan Döğücü’nün sorularımıza içtenlikle cevap vermesi üzerine önümüzdeki günlerin yaz sıcağında yapılacak etkinlikler sorduk. Sn. Başkan, Sancaktepe’de yaklaşık 100 bin öğrenci karnelerini aldı. Yaz tatilinde gençlere ve ailelerine yönelik projelerinizde neler var?

ŞEYMA DÖĞÜCÜ: YAZ BOYU MEYDAN PARKTA SÜRPRİZLERLE DOLU ETKİNLİKLER…

Öğrencilere moral motivasyon için okul öncesinde sürprizlerinin olduğunu dile getiren Başkan Döğücü, “Gençlerimizin okul öncesi stres atamaları için konserler planlarımız var. Belediyemizin yanında yaz boyunca çeşitli renkli etkinliklerimiz yapılmaya devam edecek. Rengarenk armut minderlerim ile gençlerimize güzel alanda her akşam geliyorlar, oturuyorlar, piknik yapıyorlar. Bizim orada bir ekranımızda yaz akşamlarında filmler, TRT’ye bazen televizyona bağlantı da kurduk orada. TRT’de diğer programlarda güzel programları olduğunu oradan yayına da bağlanacağız. Film gösterimlerinin yanında hazır olan sahnemiz çeşitli etkinliklerin yanında yaz boyu mini konserlerimiz devam edecek.

Ramazan da etkinliği için hazırlanan stantlarda kadınlara yönelik güzel projeleri olduğunu söyleyen Başkan Döğücü, “orada çok güzel el ürünlerini satacakları bir standı açacağız. Yaz boyu farklı farklı çalışmalarda etkinliklerde sürekli diri tutacağız. Halkımız artık alıştı Belediyenin yanındaki meydanı hakikaten bir kent meydanı, bir halk meydanı halini aldı. İnşallah bu çalışmaya da devam ettireceğiz. Ben meydana çıkınca gençleri görüyorum. Hayvanlarını gezdirmeye gelenler oluyor. Anneler çocuklarını almışlar, gelmişler bir şey sermişler orada oturuyorlar beraber. Onlar çok hoşuma gidiyor ve çocukların mutlulukları beni, mutlu ediyor.

 

Gençlerle yaşadığı anekdot anlatan başkan Döğücü,

Sizi Sevdiğimiz İçin Yapıyorum

“Gençlerimiz beni görünce Başkanım oyumuzu sana vereceğiz dediler. Ben dedim ki ben oy almak için yapmıyorum. Ben sizi sevdiğimiz için yapıyorum. Biz de zaten sizi seviyoruz onun için dediler. Bizim aramızda öyle yani bir sevgi bağı kuruldu. Ben gerçekten çocukları görünce adeta kendi çocuklarımı görmüş gibi kalbim pırpır ediyor. Onlarda bunu fark ediyorlar ve hissediyorlar onu onda görüyorum. Çocuklarımızın, gençlerimizin, annelerimizin, babalarımızın teveccühü ve biz güvendiler bu şehrin anahtarını teslim ettiler. Biz de onların güvenine layık olarak çalışmak için elimizden geleni yapıyoruz”.

 

Yoğun bir tempoya rağmen yorulmadan çalıştığını dile getiren Döğücü

ŞEYMA DÖĞÜCÜ: BİR DÖNEM DAHA GEÇLERİMİZE HİZMET ETMEK İSTERİM

“Bizim literatürümüzde yorulmak diye bir şey yok. Her gün başka bir enerji ile başlıyoruz. Elhamdülillah gayretle çalışacağız. Bu teveccühe layık olmaya çalışacağız inşallah. Rabbim sağlık, afiyet verirse siyasi büyüklerimiz bizi devam ettirmek isterlerse biz Sancaktepe’yi çok seviyoruz. Hizmet etmeyi çok seviyoruz. Sancaktepe’ye hizmet etmekten mutluluk duyarız”.

 

Sayın Başkan Kurban Bayramı’na 5 gün var Sancaktepe’lilere mesajınız nedir?

BAŞKAN DÖĞÜCÜ’NÜN BAYRAM MESAJI

“Tüm Sancaktepe’li hemşehrilerinin Kurban Bayramı’nı kutlayan Döğücü, “İslam alemi ile beraber sağlıklı, huzurlu sevdiklerimizle o özlediğimiz bayramları bayramlar gibi bir bayram geçirmesini Rabbimden niyaz ediyorum. Rabbim ibadetlerini kurbanlarını hayırlarını kabul etsin. İnşallah bayram sonrası da çok güzel bir döneme giriyoruz. Sağlıkla sıhhatle devam eder. Bütün bu süreçlerin sonunda da yine Sancaktepe’miz de hep beraber güzel işlere imza atarız” ifadelerini kullandı.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.