SELAMÜNALEYKÜM « Cadde News – Gündem – Dünya – Ekonomi – Spor – Teknoloji – Magazin

2 Haziran 2023 - 01:40

SELAMÜNALEYKÜM

 Yabancısı olmadığım çalışmalarını yakından takip ettiğim, toplumumuzun dertleriyle dertlenmeye çalışan, görünen sorunlara neme lazımcılık yapmadan çözüm bulmak için çalışmalar yapan  ve bu çalışmaları harekete geçirmek için ciddi mesailer harcayan Sn. Halit Soytürk  kardeşime  Sancaktepe News Ailesine beni davet edip Temiz Toplum Derneği AR-GE Sorumlusu olarak tecrübelerimi paylaşma fırsatı verdiği için kendisine teşekkür ederek düşüncelerimi ifade edeceğim cümlelerime başlamak istiyorum

SELAMÜNALEYKÜM
Son Güncelleme :

23 Mayıs 2023 - 9:25

Yabancısı olmadığım çalışmalarını yakından takip ettiğim, toplumumuzun dertleriyle dertlenmeye çalışan, görünen sorunlara neme lazımcılık yapmadan çözüm bulmak için çalışmalar yapan  ve bu çalışmaları harekete geçirmek için ciddi mesailer harcayan Sn. Halit Soytürk  kardeşime  Sancaktepe News Ailesine beni davet edip Temiz Toplum Derneği AR-GE Sorumlusu olarak tecrübelerimi paylaşma fırsatı verdiği için kendisine teşekkür ederek düşüncelerimi ifade edeceğim cümlelerime başlamak istiyorum .

Rabbim nasip ederse ilerleyen dönemlerde derinlemesine işleyeceğimiz, toplumuzun üzerine musallat olan sorunlarla alakalı kurulan Temiz Toplum Derneğinin AR-GE‘den sorumlusu olarak yaptığımız çalışmaların bilgilerini paylaşıp bu sorunlardan nasıl çıkmamız gerektiğini, yaşadığımız ortak sorunların ki bunlar genellikle insan üzerinde etkili sorunlar olduğu için hepimizin ortak derdi olması özelliğini taşıdığı için el birliği ile neler yapmamız gerektiğini işlemeye çalışacağız.

Öncelikle toplumuzun mayası olan çekirdek ailemizi birey birey ele alıp sorunlarını masaya yatıracağız.

Günümüzde olanaklarımızın geçmişe kıyasla daha fazla olmasına rağmen huzurumuzun aynı oranda olmamasının sebebini anlamaya çalışacağız, yoklukta mutlu olan babaların; varlıklarıyla mutsuz olan çocukları nasıl olduğumuzun sebebini beraber konuşacağız ki ileri de mutsuzluğumuza dahi imrenen torunlarımızın hikayelerini dinlemek zorunda kalmamış olalım.

Birleşmiş Milletlerin 2021 yılında 149 Ülke arasında yaptığı araştırmada kendini mutsuz hisseden Ülkeler arasında 104 sırada olduğumuzu okuduğumda ( eğer bu araştırma doğru yapıldı ise ki içerisinde birleşmiş milletler dahil olmak üzere dünya sağlık örgütü vb. Siyonizm’in yönetimde olan yapıların bizim adımızı kullandığı her cümleye imtina ile yaklaşırım )  bunu bir Müslüman olarak üzüntüyle karşıladığımı çünkü bir Müslümanın Dünya hayatında üzülmesinin, yaşadığı olaylardan dolayı mutsuz hissetmesinin; dünyanın imtihan salonu olduğu penceresinden bakıldığı zaman yanlış olduğunu beraber anlamaya çalışacağız.

Sancaktepe News ailesine tekrar hoş bulduk derken, önümüzdeki hafta toplumuzu yakından ilgilendiren seçimler olacağı için rabbim hakkımızda hayırlı olanı nasip etsin. Toplumu oluşturan bireyler açısından 5 yıl arayla yapmış olduğu bu kararların çok önemli olduğu için oy verilen kişilerin seçim zamanı meydanlarda söyledikleri sözlerden ziyade yetki aldıklarında neler yapacaklarını göz önüne alıp tercihleri ona göre yapmaya dikkat etmeli diyerek bu haftayı böylece sonlandırmış olayım… Selamünaleyküm Sağlıcakla kalın.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.